Özgeçmiş

img

Ankara’da dünyaya gelen Nazlıaka, T.E.D. Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. 2014 yılında Harvard Üniversitesi “Yükselen Liderler” programını başarıyla tamamladı.

Çalışma hayatına özel sektörde başlayan Nazlıaka; 24 yaşındayken Türkiye’nin insan kaynakları alanında faaliyet gösteren ilk şirketini kurdu. Genç yaşında yönetim ve insan kaynakları alanında iş dünyasına yön veren kişilerden birisi haline geldi. Gerek Türkiye’de, gerekse yurt dışında birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı.

Birçok sivil toplum örgütünde etkin roller üstlendi. Canlı olarak yayınlanan “İş ve Kariyer Dünyası” adlı haftalık programı hazırlayıp sundu.

2001′de “Yılın İş Kadını”, 2002′de “ODTÜ Takdir Ödülü”, 2008′de “Yılın Genç İş Kadını”, 2012’de “Yılın Milletvekili”, “Yaşama Dokunan İnsan Ödülü” ve “Kadın Platformu Ödülü”, 2013′de “Yılın Politikacısı” ve “Yılın Siyasetçisi” , 2014′te bir kez daha “Yılın Siyasetçisi” ödüllerini aldı. Nazlıaka 2016 yılında “Yılın Spor Ankara Özel Ödülü”ne, 2017 ve 2018'de ise "Yılın Spor Destekçisi Ödülü"ne layık görüldü. Aylin Nazlıaka 2018 yılında "Yılın Siyasetçisi" ödülünü alma onurunu bir kez daha yaşadı.

Cumhuriyet Halk Partisinin gençlere hediyesi olan “GenceArtı İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi”nin mimarı olan Nazlıaka, 2010 ve 2016 yıllarında yapılan kurultaylarda Cumhuriyet Halk Partisi’nin Parti Meclisi’ne seçildi. 24, 25 ve 26. Dönemde Ankara Milletvekilliği yaptı. Ayrıca Türkiye Avrupa Birliği Uyum Komisyonu’nda ve Türkiye Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu’nda görev aldı. Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Nazlıaka, akademisyen ve sanatçı bir eşe ve 2 çocuğa sahiptir. İnsanlara olduğu kadar doğaya ve hayvanlara da değer verir.